27.07.2012

formy przestrzenne - wystawa
Od góry: forma przestrzenna Juliusza Woźniaka, forma przestrzenna Magdaleny Więcek-Wnuk oraz forma przestrzenna Zbigniewa Książkiewicza.

Zdjęcia te są częścią - nie bójmy się tego słowa - "projektu" Elbląskie formy przestrzenne w fotografii, który w lipcu zeszłego roku zacząłem realizować wraz z Rafałem Kotyłą, jako przedsięwzięcie bardziej towarzyskie niż jakiekolwiek inne (w tym artystyczne). Efektami działań wprawdzie się specjalnie nie chwaliliśmy, nie będąc wcale przekonanymi, co do ich jakości, ale też ich nie ukrywaliśmy przed światem, tworząc "fejsbukowy fanpejdż" dostępny pod linkiem zamieszczonym powyżej. No i świat najpierw w osobie Jarka Denisiuka, dyrektora elbląskiej "Galerii El", a następnie reprezentowany przez mnóstwo osób, które - jak się okazało - "lubią to", zainteresował się naszymi poczynaniami. Wynikiem tego zainteresowania jest zorganizowana z okazji 50-tych urodzin Centrum Sztuki "Galeria El" w Elblągu wystawa pt. "Miasto-forma-człowiek", prezentująca obok zdjęć Bogdana Łopieńskiego, który dokumentował powstawanie elbląskich form przestrzennych w latach 60-tych, także nasze fotografie, wykonane w ramach wspomnianego "projektu".

Wystawę będzie można oglądać dziś przy okazji urodzinowej gali, a w niedzielę 29.07 podczas jubileuszowego dnia otwartego. (A do kiedy wystawa będzie czynna - to nie wiem ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz