29.10.2013

mikropoland

Łapino, Kaszuby. Polska. W pigułce. Zwłaszcza sfera "kultury i dziedzictwa narodowego" potraktowana została ze szczególną starannością. I nic dziwnego: Wielki Ptak patrzy!

08.10.2013

dygresja archiwalna, ale jak najbardziej à propos

Męczyło mnie to trochę przez jakiś czas. Potem przestało, bo zapomniałem. Ale przypomniałem sobie ostatnio. I już wiem, o co chodziło wczesną wiosną, która wyglądała jak środek zimy w czeskiej Ostrawie. Żadna tam z niej perła architektury. Pamiętam jednak, że podobała mi się. I nawet gdyby główne zasługi w tym względzie przypisać (może i słusznie zresztą) pilznerowi "U Rady", to jednak nie było to wszystko... Popatrzcie na zdjęcia powyżej, a potem na te z poprzedniego wpisu. Widać w czym rzecz?

Część z powyższych ostrawskich obrazków (tyle, że w czerni i bieli) oraz wiele innych - tutaj.

06.10.2013

bo o gustach się nie dyskutuje...


 ... a poza tym: "wolnoć Tomku". No i w ogóle - po cholerę uczyć o filozofii, sztuce, muzyce, literaturze i innych takich bzdetach, co to wiadomo, że ani praktyczne, ani roboty, ani kasy z tego nie ma. I do szczęścia to nikomu niepotrzebne. Tym bardziej, że jak się okazuje (Diagnoza Społeczna 2013) zadowoleni jesteśmy, że jest jak jest. A jest kolorowo, rozrywkowo i bogato - jak widać.

Zdjęcia zrobiłem tuż przed spotkaniem z Filipem Springerem, 5.10.2013.